static-aside-menu-toggler
+38-050-140-40-60
+38-097-435-28-78
© 2020 Phoenix Design

Власний будинок - це не тільки сила-силенна витрачених грошей і зусиль, це ще й відмінне капіталовкладення. Як правило, домовласники вкладають в житло частинку самих себе, розраховуючи провести там кращі моменти свого життя, а можливо і залишити будинок спадкоємцям. Тому бажання зробити житло максимально комфортним і надійним цілком логічно й обгрунтовано.
Ні для кого не секрет, що будинок - це не тільки фундамент, стіни і дах. Мільйон нюансів і деталей як першорядної, так і другорядної важливості зажадають вашої уваги, енергії і своєчасного вирішення. Серед пріоритетних завдань, одне з перших місць займає підготовка системи очищення води для приватного будинку.
Водопідготовка є важливим, а в багатьох випадках і незамінним процесом, який забезпечить здоров'я всієї родини і заощадить величезна кількість грошей і нервів.

Навіщо потрібна водопідготовка?
Якісне очищення води - це аж ніяк не розкіш, а обумовлена сучасної екологією необхідність. Те, що наша вода в 9 випадках з 10 непридатна як для пиття, так і для господарсько-побутових меті і цілей є незаперечним фактом. Рішення завдання завадить воді завдавати шкоди не тільки людському організму, але і трубах, сантехніці, побутової техніки, посуду.

Правильний вибір комплекту технологічного обладнання має на увазі не тільки розумний рівень фінансових витрат. Ретельна підготовка допомагає оптимізувати схему водоочищення з урахуванням особливостей реальної експлуатації. Для коректної реалізації проекту стане в нагоді представлена нижче інформація.
Основні забруднювачі води з свердловин і колодязів
Для постачання приватного будинку часто застосовують індивідуальні джерела. Таке рішення дозволяє самостійно контролювати споживчі параметри рідини. Воду без сторонніх домішок можна використовувати для пиття і приготування їжі, прання речей та мийки автомобіля. При мінімальному рівні жорсткості побутова техніка виконує свої функції з максимальним ККД. Відсутність заліза запобіжить поява на видних місцях некрасивих плям іржі.

Вступна частина статті пояснює не тільки переваги якісного очищення. Зрозуміла необхідність уважного вивчення складу домішок. Ця інформація потрібна для точного вибору функціональних компонентів спеціального обладнання.

У найпростіших інженерних спорудах (колодязях, свердловинах на пісок) щодо великий вміст наступних забруднень:

побутових і промислових відходів;
добрив;
біологічно активних мікроорганізмів;
мулу, піску, інших механічних домішок.
Щоб відокремити перераховані компоненти за допомогою природного фільтрації збільшують глибину джерела. В артезіанських свердловинах менше органіки, «слідів» людської діяльності. Однак збільшується концентрація:

сірководню;
сполук заліза;
солей.
Точний висновок може дати фірма, яка займається очищенням води, а потім зробити за результатами лабораторного аналізу. Проби набирають в чисту тару з заповненням до пробки без повітряного проміжку. Бажано використовувати період паводків, коли рівень забрудненості - максимальний.

 

У розгорнутому дослідженні замовнику передають дані по десяткам позицій. Але і спрощений варіант краще в порівнянні зі спрощеної оцінкою тестовими індикаторними смужками. Офіційний документ, завірений підписом виконавця, стане в нагоді для професійного проектування. Ці дані допоможуть контролювати об'єктивно ефективність встановленого комплекту обладнання.

Приступимо до розгляду схем
Крім відомостей про забруднення на підготовчому етапі уточнюють такі параметри:

обсяг фінансування;
потреби;
наявність вільного місця;
можливість підключення електропостачання, інших інженерних мереж;
складність монтажу власними силами.
Кожен пункт вивчають окремо. Потреби, наприклад, поділяють на основні групи:

загальні технічні - полив городу і ділянки, мийка транспортних засобів;
внутрішньобудинкові - гігієнічні процедури, прибирання, опалення;
приготування їжі.
По кожній категорії визначають необхідний рівень очистки. Для поливу рослин досить видалити з рідини великі механічні фракції. У питній воді виключають всі шкідливі домішки, забезпечують бездоганні органолептичні характеристики. Без докладних пояснень зрозумілі переваги раціонального підходу. Точне формулювання обов'язкових критеріїв кожного етапу обробки зменшить сумарні витрати.

1. Від механічних домішок
Схема водоочищення приватного будинку по даній позиції складається з декількох етапів:

перший - шар гранульованої підсипки на дні колодязя (свердловини);
Наступного - сітка забірного пристрою, що запобігає пошкодження насоса;
магістральний продуктивний фільтр створюють з бака, заповненого піском;
на наступних стадіях технологічного процесу застосовують грязевики, дискові конструкції, спеціалізовані картриджі.
Загальний принцип - послідовне зменшення проток. На фінішному етапі застосовують мембрани з отворами, які трохи більше молекул води. Такі блоки встановлюють в наборах зворотного осмосу.

Схема водоочистки від механічних домішок


Магістральний засипної фільтр оснащують системою автоматичного промивання. Аналогічні пристрої застосовують в установках іонного обміну. За заданою користувачем програмою електромагнітні клапани підключають необхідні контури для технологічної очистки. Накопичені забруднення направляються в дренаж. Періодичність процедури організовують за часом або з урахуванням кількості обробленої рідини.

2. Від заліза і марганцю
Схема водоочистки води з свердловин від заліза розробляється після уточнення форми домішок:

органічні складові обробляють спеціальними реагентами (озоном, гіпохлорид натрію);
колоїди - укрупнюють коагулированием;
двовалентне залізо переводять в нерозчинний стан реакцією окислення для подальшого затримання частинок механічних фільтром.
Схема водоочистки від заліза і марганцю

 

Комплексну очистку від заліза і марганцю виконують із застосуванням спеціалізованої засипки-каталізатора. Вона прискорює окислення, витягує з потоку рідини компоненти з електричним зарядом (іони). Накопичувальні властивості наповнювача періодично відновлюють промиванням розчином перманганату

Log in or Sign up